Deti a žiaci

Chceli by ste aj vy ocitnúť v krajine zázrakov ako Alica?

Takúto krajinu môžeme spolu vytvoriť, pripravili sme pre vás pomocníčkov - ovocníčkov.

Predstavujeme vám tetu mrkvu a hrušku, strýka kalerába a rajčiaka, dvojičky čerešničky, sestry broskyne a marhule, ako aj staré mamy papriku a reďkev a nezbedné jabĺčko.

Každý z týchto ovocníčkov sa o nás stará inak. Teta mrkvička sa postará o naše očká, sladká a šťavnatá hruška o dobrú náladu a jabĺčko je liekom na všetko. A teraz to najlepšie!

Už od školského roka 2009/2010 ste mali možnosť si pochutnať na čerstvom ovocí a zelenine alebo piť chutnú šťavu z čerstvého ovocia alebo zeleniny a dozvedieť sa niečo viac o jabĺčku, hruške, paprike alebo rajčine, ako boli vypestované a aké cenné látky obsahujú. Viete, že ovocie a zelenina má veľa vitamínov, minerálnych látok, farbív a vlákniny, ktoré zlepšujú našu kondíciu, posilňujú náš imunitný systém a sú výborným zdrojom prírodnej energie?

Chcete byť zdraví a plní sily? Ak sa tešíte na čerstvé ovocie alebo zeleninu alebo chcete navštíviť farmu a zistiť ako sa pestujú, poproste svojich rodičov, aby sa informovali vo Vašej škôlke či škole, aby ste sa zapojili do programu „Školské ovocie“.

Dobrou správou je, že sa môžu prihlásiť všetky deti vo veku od 3 do 15 rokov. Preto neváhajte!

Je to také jednoduché. Vstúpte do krajiny zázračných ovocníčkov, heslo je: ABéCé - je tu školské ovocie!!!!!

Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky   EU